ÜYELİK GİRİŞİ İşleminiz yapılıyor...
> Dosyalar

Nar Yayınları

Nar Yayınları Çocuk Yayınları Kitap Sitesi

Yazarlar
[0-9]
A
B
C
Ç
D
E
F
G
H
I
İ
J
K
L
M
N
O
Ö
P
Q
R
S
Ş
T
U
Ü
V
W
X
Y
Z
Mehmet Büyükşahin

Mehmet
Mehmet Büyükşahin

 

Mehmet BÜYÜKŞAHİN

 

1969 yılında Antalya’ya bağlı Serik ilçesinin Deniztepesi köyünde dünyaya geldi. Eğitim hayatına köyünde başladı. Beşinci sınıfta girdiği Devlet Parasız Yatılı Okulu sınavını kazandı. Ortaokulu Denizli Atatürk Orta Okulunda, liseyi Denizli Cumhuriyet Lisesinde okudu. Yüksek tahsilini Süleyman Demirel Üniversitesi Burdur Eğitim Fakültesinde tamamladıktan sonra yurtdışına çıktı. Yabancı öğrencilere Türkçe öğretti. 2001 yılında yurda döndü. Özel okullarda öğretmenlik ve idarecilik yaptı. Halen mesleğine devam etmektedir.

Evli ve dört çocuk sahibi olan yazarın edebiyatla ilgisi ilkokul yıllarında şiirle başladı. Daha sonra çocuk edebiyatına yöneldi. Yazarlık serüveninde meslek hayatının büyük tesirleri görülmektedir.

Yazıları yerel gazete ve dergilerde yayımlanan yazar, okuduğu üniversitenin çıkardığı İLKYAZ adlı edebiyat sanat ve kültür dergisinin yayın kadrosu içinde yer aldı.

 

Eserlerinden Bazıları:

Deniz Atı (Gonca Yay, 2003), Hazreti Hadice (Muştu, 2007), Hayat Dersi (Zambak, 2009), Zil Çalınca (Nar Yay., 2010), Sınıfta Matem (Nar Yay., 2010), Lassie (Gonca, 2011), Çınarın Gölgesinde (Zambak, 2012)

 

 

 


Liste Fiyatı: 0.00 TL
Kazancınız: % 30
Liste Fiyatı: 0.00 TL
Kazancınız: % 30
 
Toplam: 2 |  Gösterilen: 1 - 2 1
 
Ben Buradayım
Çok Yaramaz Kedi