Neşe Karakaya
Email:
Biyografi
17/02/1989 Kastamonu’da doğdu. Dört kardeşin en büyüğü. İlköğrenimini Kastamonu’nun tavuklar, kazlar, inekler, ördeklerle dolu bir köyünde tamamladı.
O yıllar, kaleminden çıkan birçok kelimenin ilk can suyudur. Doğaya doyarak büyüdü ve belki de çamurdan tencere tabak yapan neslin son üyelerinden. Henüz 8 yaşında en sevdiği oyuncağı kırıldı, dedesini kaybetti. Ortaokula Taşköprü YİBO’da devam etti. İlk okuma ve yazma serüveni burada başladı. Yatılı okulun pencerelerinde yıldızlarla sohbet etmeyi öğrendi. Sonrasında aynı ilçenin Anadolu Lisesini kazandı. Ömür boyu heybesinde taşıyacağı dostluklar edindi. Annesini kaybetti ve heybesindeki güzel dostluklara dayanarak yürümeye devam etti. Masal kahramanlarının da hep anne babasız kişilerden seçildiğini öğrendiğinde bununla teselli buldu. Ve Allah ona ateşböceklerini hediye etti, karanlıkta yoldaşı olsunlar diye.
2007 yılında Hacettepe Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünü kazandı. Ankara’ya hayran oldu. Öyle güzel insanlar tanıdı ki heybesi doldukça doldu. Mezun olduktan sonra bir yıl kendini gönüllülük faaliyetlerine verdi. İyi ki’lerin başlangıcı olan bir insanla tanıştı ve evlendi. Şu anda bir devlet kurumunda çalışmakta. Aklında rengârenk hayaller, önünde siyah beyaz kâğıtlarla yoluna devam etmekte.
Anneleriyle oyun oynamayı çok seven iki güzel çocuğu var. Evrene salıverilmiş Dünya denen kara parçası üzerinde hâlâ nefes almakta.