Bahadır Bedir
Email:
Biyografi
Bahadır Bedir

29 Mart 1981’de dünyaya gönderildi. Her ne kadar ilk havayı Üsküdar’da solusa da çocukluğunu, ilkokul, ortaokul ve lise yıllarını İstanbul’un ilk kadısına tahsis edilen arpalığın bulunduğu toprakların Bostancı diye bilinen kısmında geçirdi. Genelde Kadıköy’ün, epeyce Bağdat Caddesi’nin, biraz da Adalar’ın yollarını aşındırdı.
İnternetin olmadığı dönemdeki bir çocuk olarak, merak ettiği şeyleri aramak için arama motorlarına değil de ansiklopedilere bakması gerekiyordu. Çocuk dergilerini takip etmekten aldığı keyfi ise hâlâ çocuklarıyla devam ettirmeye çalışıyor.
Yüksek tahsil için Kocaeli Üniversitesi’nde başladığı Jeoloji Mühendisliği bölümünü bırakıp yine aynı üniversitenin İktisat bölümünden mezun oldu.
Dünyada ne işi olduğuna dair sorgulamaları, onu yeni bilgilerin peşine düşmeye sevk etti. Bu bilgilere ulaşmak için kitaplar okudu, insanlar dinledi. Arayışı, onu doğup büyüdüğü yerden alıp Akça Koca’nın iline yerleşmesine vesile oldu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesinde memuriyetine devam ediyor.
Çocukları çok sevdi ve onlar için ne yapabilirim diye düşünürken, “kırkından sonra saza başlayan kıyamette çalar” sözüne rağmen, kırkına girmesine ramak kala çocuklar için yazmaya başladı. Kaleme sarılmasının nedeni, kendisinin de peşinde olduğu üstün mirasa sahip olabilmelerine yardımcı olmaktı. Onlara masallar, hikâyeler hediye etmek istedi.
Dört çocuk babası olarak, bir yastığa baş koyduğu eşiyle birlikte, dört dörtlük olmasa da çocuklaşma ödevini yerine getirmeye çalışıyor.
Eserleri