Seher Esra Akyol
Email:
Biyografi
SEHER ESRA AKYOL
1985 yılında Ankara’da doğdu. Ortaokulu Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde okudu. 2007 yılında Gazi Üniversitesi Türkçe öğretmenliğinden mezun oldu. Aynı yıl Türkçe öğretmeni olarak atandı. 2012 yılında Gazi Üniversitesi Türkçe Eğitimi’nde yüksek lisansını tamamladı. 13 yıl Ankara’nın farklı ortaokullarında öğretmenlik yaptı. Ölçme Değerlendirme Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünde Merkezi Sınavlar için Soru Oluşturma ekibinde yer aldı. Pek çok dergide makale, şiir, inceleme, deneme, ve öyküleri yayımlandı. Şu an Gazi Üniversitesi Yabancı Dil Olarak Türkçenin Öğretimi Bilim Dalı’nda doktora öğrencisidir. Görevine Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığında devam etmektedir.

Ülke ülke, şehir şehir gezmeyi, yeni yerler keşfetmeyi, yeni insanlarla tanışmayı, yeni kültürlerde buluşmayı çok seven yazarın yazma merakı ortaokulda başladı. En büyük şansı ortaokuldayken derslerine giren Türkçe öğretmeninin aynı zamanda bir yazar olmasıydı. Çok sevdiği Türkçe öğretmeninden çok etkilendi ve onu örnek aldı. Öğrenmeye meraklı olan yazar, oğluyla birlikte bol bol kitap okuyor, hayal ediyor ve büyük bir heyecanla çocuklar için hikâyeler yazıyor.

Yazar, Bir Endülüs Rüyası adlı kitap ile başlayan “Gezgin Emir Dünya Turunda” serisini, yapmış olduğu seyahatlerden esinlenerek kaleme aldı. Bu serinin her kitabında heyecanlı olaylarla Türk-İslam medeniyetinin izlerini taşıyan farklı bir kültür, farklı bir ülke veya şehir tanıtılmaktadır.