AMEERA H.AL-NAEMİ
Email:
Biyografi
Ameera H. Al-Naemi, Muhasebe alanında Lisans derecesi aldıktan sonra kâr amacı gütmeyen kuruluşlarda denetçi olarak kariyer yapmaya başladı.

Topluma katkıda bulunma arzusu ve herhangi bir duruma birden çok çözüm getirme isteği nedeniyle İnsan Kaynakları Yönetimi ve Geliştirme alanında yüksek lisans yaptı.

Yaşam boyu öğrenen Al-Naemi; Harvard, Rice ve Cambridge Üniversitesi ile işbirliği içinde Katar Liderlik Merkezi’nden bir sertifika sahibi ve Katar’daki İç Denetçiler Enstitüsü üyesidir.

Al-Naemi, başkalarının hayatlarına paha biçilmez bir değişim ve neşe getirmek için birçok uluslararası insani yardım kuruluşuyla birlikte çalıştı. Çok kültürlü toplumlarla ilişkisi -bir ofiste, yetimhanede ya da mülteci kampında- yabancı kültürlere ilişkin anlayışını genişletmeye hizmet etti ve insanlar arasındaki farklılıkları ve benzerlikleri fark etmesini sağladı; bunların hepsi ona işyerinde dahil olma, esneklik ve kişisel etkileşimin, çalışanların bağlılığını ve memnuniyetini artırdığını öğretti.

Al-Naemi, çevik ve çalışkan doğasının motivasyonu olarak "hedefleri tutkularım, etik değerlerim ve hedeflerimle örtüşen bir organizasyonda çalışmanın istisnai fırsatından" bahsediyor.