Mustafa Tuğrul Tanser
Email: tugrul-tanser@hotmail.com
Biyografi

 

 

 

MUSTAFA TUĞRUL TANSER

 

2 Şubat 1979 yılında Kayseri’de doğdu. İlkokulu 1990, Orta öğrenimini 1993-1996 yıllarında Ankara Mehmetçik Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarından başlayarak edebiyata penceresini açtı. 2004 yılında Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Alman Dili ve Edebiyatı bölümünü başarı ile bitirdi. 2007 yılında Ankara’da ‘Etimesgut’un Sesi’ isimli yerel bir gazete çıkardı. Bu süreç içerisinde yerel basında ve internet gazetelerinde köşe yazarlığı yapmaya devam etti. 2009-2010 eğitim öğretim döneminde gönül verdiği işi eğitim dünyasına aktararak Türk Edebiyatı öğretmenliği yapmaya başladı. Halen Haydarpaşa Anadolu Teknik Lisesinde Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenliği yapmaya devam ediyor.

 

Okul hayatı boyunca çeşitli sosyal faaliyetlere katılarak muhtelif dergi ve gazetelerde yazılar yayımladı. Alman dili eğitimi yanı sıra yüreğinin derinliklerinde en özel yerinde Türk Edebiyatı vardı. İlk yazısı, “Cıvıltı” adında bir çocuk dergisinde çıktı. Farklı zamanlarda Almanya’da bulunarak hem eğitimini hem de iş hayatını geliştirmeye çalıştı. 2007 yılında Ankara’da ‘Etimesgut’un Sesi’ isimli yerel bir gazete çıkardı. Yöneticiliğini ve yazarlığını yaptığı bu gazete ile çevresinde tanınan biri oldu. 2008 baharında ise ‘Etimesgut’tan Hoş Bir Seda’ isimli bir deneme kitabı ile edebiyat dünyasına girdi. Bu eserle yüreğinin derinliklerindeki edebiyata bir adım daha yaklaştı. Bu süreç içerisinde yerel basında ve internet gazetelerinde, Sanat Alemi isimli internet sitesinde köşe yazarlığı yapmaya devam etti.

Kendine ait derin ve samimi üslubuyla yeni eserler üretmeye devam eden genç yazar, çocukların eğitimi ile de yakından ilgilenmektedir. Çocukların ruhsal gelişimine ve hayal dünyalarına yeni ufuklar açmak amacıyla yıllardır özenle hazırladığı masalları ile okuyucuların karşısına çıkıyor. Masallarında sevgi, adalet, vatan sevgisi, bayrak sevgisi, yapılan her iyiliğin ve kötülüğün bir gün insana geri döneceğini dile getirmeye çalışmaktadır.

 

 

ALDIĞI ÖDÜLLER:

 

27 Aralık 1999 tarihinde Etimesgut Belediyesince düzenlenen “Mehmet Akif’in Kişiliği ve Düşünce Yapısı” konulu makale yarışmasında ikincilik ödülünü aldı.

 

ESERLERİ:

 

Etimesgut’tan Hoş Bir Seda, Kalkan Matbaacılık 2009

Beyaz Atlar Ülkesi, Nar Yayınları 2011

Hayalci Çınar,  Nar Yayınları 2011