Yusuf Dursun
Email: yusufdursun66@gmail.com
Biyografi
1949 Yozgat Musabeyli doğumlu olan yazar; 1968’de Yozgat Öğretmen Okulunu, 1971’de Erzurum Eğitim Enstitüsü Türkçe Bölümünü, 1991’de Anadolu Üniversitesi Lisans Tamamlama Programını bitirdi.
Sırasıyla Hozat, Tokat, Banaz, Bafra, Çarşamba ve Elazığ’da Türkçe/Edebiyat öğretmenliği yaptı. 1996’da emekli olduktan sonra 17 yıl da özel öğretim kurumlarında öğretmen olarak hizmete devam etti.
Şiir dalında birçok ödülü bulunan yazarın bazı şiirleri bestelenmiş, bazı şiirleri ders kitaplarına girmiş, bazı eserleri de İngilizce, Farsça, Malayca ve Boşnakçaya çevrilmiştir. 2009 ESKADER (Edebiyat Sanat Kültür Araştırmaları Derneği) ÇOCUK EDEBİYATI ve 2015 DİVANYOLU DERGİSİ YILIN ŞAİRİ ödülü sahibi olan Yusuf Dursun; şiir, masal, hikâye ve roman türlerindeki eserleriyle Türk edebiyatına hizmete devam etmektedir.

Nar Yayınlarından Çıkan Eserleri:

Şiir:
Zaman Perdesinde Değirmen Taşı, Ninnilerde Büyümek, Bir Goncadır Peygamberim, Peygamber Çiçekleri, Kuş Yuvası Yüreğim, Aşk İsterse, Gönül Coğrafyası, Yarınlarla Gel, Benim Babam Biricik, Önce Vatan, Yüreğim Kuş Olunca.
Masal:
Masal Doktoru Sevgi Bahçesinde, Masal Doktoru Suçlu Peşinde, Masal Doktoru Mutluluk Ülkesinde, Kuş Topu, Uçan Ayakkabı, Minik Serçe.
Roman:
En Gür Seda - İstiklal Marşı, Sultandım Fatih Oldum, Anadolu Fatihi Sultan Alp Arslan, Bir İncidir İstanbul, Cennet kapısı Çanakkale, Çocukluğum Sobe, Fatih’in Kanatları, Beyaz Ufuklara, Mamış, Doktor Gıt Gıdak, Tatoş, Kuzucuklarla Tavşancık, Tüylü, Bir Destandır 15 Temmuz.